reklama
reklama

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Kołbaskowo

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Kołbaskowo na 2023 r. Można je składać do 15 września 2022 r. Do rozdysponowania jest milion złotych.

Fałszywy e-mail

na zdjęciu: Urząd Gminy Kołbaskowo

910 tysięcy złotych ma zostać przeznaczone na projekty o charakterze inwestycyjnym, zaś 90 tysięcy złotych - w równych częściach po 5 tysięcy złotych - na projekty nieinwestycyjne realizowane na terenie poszczególnych sołectw.

– Projekty inwestycyjne, w szczególności obejmują realizację zadań polegających na modernizacjach, adaptacjach, budowie nowych obiektów, przebudowie istniejących a także zakupie wyposażenia o jednostkowej wartości przewyższającej 5 000 zł. Projekt inwestycyjny powinien stanowić wynik całości robót budowlanych, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną. W szczególności projektem inwestycyjnym może być budowa chodników, infrastruktury drogowej, placów zabaw, obiektów małej architektury, zagospodarowanie terenów rekreacyjnych – tłumaczy Urząd Gminy Kołbaskowo.

Wnioski do budżetu obywatelskiego mogą zgłosić osoby stale zamieszkujące na terenie Gminy Kołbaskowo, z wyłączeniem radnych gminy Kołbaskowo i radnych powiatu polickiego. Propozycje - poparte przez grupę co najmniej 50 mieszkańców gminy Kołbaskowo (przy projekcie inwestycyjnym) lub 30 mieszkańców (przy projekcie nieinwestycyjnym) - można składać w wersji papierowej lub elektronicznie za pośrednictwem strony: https://kolbaskowo.budzet-obywatelski.org

Głosowanie na zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Kołbaskowo 2023 odbędzie się w dniach od 17 do 31 października 2022 r.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także