reklama

reklama
reklama

Pijany kierowca uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat więzienia

Kara pięciu lat więzienia oraz wysoka grzywna grożą kierowcy, który mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych uciekał przed policją. Jak się okazało po zatrzymaniu, był pijany.

radiowóz policyjny

na zdjęciu: Radiowóz policyjny

- W niedzielne popołudnie policjanci z Ruchu Drogowego w Policach na ul. Siedleckiej zauważyli kierującego samochodem Hyundai Getz, któremu wskazali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. 36-letni kierujący widząc komendę nakazującą zatrzymanie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę po polickich ulicach. Kierujący uciekając przed policjantami wchodził szeroko w zakręty, jechał z nadmierną prędkością i stwarzał niebezpieczne sytuacje z innymi uczestnikami drogi - relacjonuje mł.asp. Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W pewnym momencie mieszkaniec Trzebieży zaczął uciekać pieszo. Niedługo potem został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

- Od mężczyzny policjanci od razu wyczuli alkohol dlatego niezwłocznie poddali go badaniu alkomatem. Okazało się, że kierujący ma w wydychanym powietrzu 1,74 promila alkoholu - dodaje Kaźmierczak.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu oraz wysoka grzywna.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także