Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Uratowali mężczyźnie życie a dziś odebrali wyjątkowe odznaczenie

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach uhonorowano młodych mieszkańców gminy Dobra, którzy w czerwcu br. zapobiegli tragedii na terenie boiska sportowego w Bezrzeczu.

Postawa Godna Naśladowania

na zdjęciu: Starosta Policki Andrzej Bednarek wręczający medale

– Inicjatywa dostrzegania tych szczególnych wartości była wspólną inicjatywą samorządów – rozpoczął starosta policki Andrzej Bednarek. – Wspaniali młodzi ludzie, którzy dziś są na sesji Rady Powiatu w Policach, pokazali nam, że w sercu i w głowie mają potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Niech te medale będą dla nich wyrazem podziękowania i szacunku – podkreślił Andrzej Bednarek.

Medale za postawę godną naśladowania przyznano na wniosek wójt gminy Dobra Teresy Dery.

W czerwcowy, sobotni wieczór na terenie sportowo-rekreacyjnym w Bezrzeczu grupa nastolatków zapobiegła tragedii i zdołała uratować życie mężczyźnie, który zamierzał odebrać sobie życie. Nastolatkowe przebywający na terenie sportowo-rekreacyjny zauważyli mężczyznę, który szedł w kierunku wiaty zlokalizowanej w pobliżu boiska z drabiną i sznurem. Widząc, że mężczyzna podejmuje próbę samobójczą, natychmiast zareagowali i rzucili się z pomocą. Na miejsce zdarzenia wezwano pomoc.

Unikatowy medal otrzymali: Patryk Bestjan, Olga Daraszkiewicz, Sandra Irmer, Aleksander Kędzia, Piotr Markus, Franciszek Michniewicz, Kamil Wawrowski, Borys Wirzman, Kacper Witkowski oraz Michał Żal.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.