Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Upamiętnili amerykańskich lotników zestrzelonych nad jeziorem Stolsko

W sobotni poranek nad jeziorem Stolsko odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej amerykańskim lotnikom zestrzelonym podczas II wojny światowej.

Przedstawiciele amerykańskiej armii podczas uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy w Stolcu

na zdjęciu: Przedstawiciele amerykańskiej armii obecni podczas uroczystości

Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele władz samorządowych, z wójtem Gminy Dobra Teresą Dera, lokalne organizacje społeczne oraz przedstawiciele amerykańskiej armii.

– To, co wydarzyło się kilkadziesiąt lat temu, zostało uhonorowane dzisiaj – podkreśliła wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Inicjatorem postawienia pamiątkowej tablicy nad jeziorem Stolsko, na którego dnie spoczywa amerykański bombowiec B-17G była Fundacja Rozwoju Regionalnego "Bielik", która pozyskała dofinansowanie w ramach Programu „Społecznik”.

Kliknij TUTAJ i przeczytaj dalszą część artykułu...

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.