reklama

reklama
reklama

Sobota z questami. Rodzinna gra terenowa cieszyła się dużym zainteresowaniem

W minioną sobotę po raz pierwszy na terenie Gminy Police odbyła się gra terenowa „Rodzinna gra z questami”.

Rodzinna Gra z Questami

na zdjęciu: Uczestnicy gry terenowej w Policach

Uczestnicy zmagania rozpoczęli w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Ich zadaniem było uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery i cyfry były niezbędne do odkrycia hasła końcowego i tym samym otrzymania questowego skarbu. Podczas questu w TOEE uczestnicy zwiedzali sale tematyczne, poznawali rośliny, owady oraz zwierzęta, a także strzelali z łuku.

Następnie uczestnicy udali się pod Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Tematem questu było poszukiwanie okruchów historii w Policach. Wśród zagadek było m.in. ustalenie daty katastrofy śmigłowca gaśniczego, który zdobi plac przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach, a także odnalezienie na specjalnej tablicy serii nawozów produkowanych przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Ostatni Quest – Szlakiem wkszańskich sołectw to ponad 50-kilometrowa wycieczka po sołectwach Gminy Police. Uczestnicy w podróż po sołectwach rozpoczęli w Przęsocinie, aby następnie udać się przez Police do pobliskich Siedlic. Uczestnicy questu zwiedzili wszystkie sołectwa gminy Police, w każdym z nich odgadując przygotowaną dla nich zagadkę.

Podsumowanie „Rodzinnej gry z questami” odbyło się w Trzebieży. Nagrody uczestnikom wręczali m.in. członek Zarządu Grupy Azoty Police Anna Tarocińska oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Tomasz Łój.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Imprezę wsparli Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Questy – Wyprawy Odkrywców, a także Gmina Police. Questy opracował Krzysztof Szustka, trener Questów — Wypraw Odkrywców. Lokalnym koordynatorem questów była Anna Rubaj-Fiedziuszko.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.