reklama

reklama
reklama

245 milionów złotych dla Gminy Police na budowę obwodnicy miasta

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się konferencja prasowa burmistrza Polic Władysława Diakun w sprawie przyznania gminie Police 245 milionów złotych na budowę obwodnicy Polic w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Konferencja burmistrza Polic Władysława Diakuna

na zdjęciu: (od lewej) Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach Aneta Soprych-Kuśnierz, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski, burmistrz Polic Władysław Diakun

– To kwota zbliżona do rocznego budżetu Gminy Police – rozpoczął burmistrz Polic. – To ogromna szansa rozwoju Gminy Police – podkreślił Władysław Diakun.

Nowa obwodnica miasta pozwoli na wyprowadzenie transportu kołowego z terenów mieszkalnych. Po uruchomieniu Fabryki Polimerów Police rocznie do Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. ma jeździć około 60 tysięcy samochodów ciężarowych.

Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach Aneta Soprych-Kuśnierz poinformowała, że Gmina Police przygotowała cztery wstępne warianty przebiegu obwodnicy.

– Odcinek obwodnicy Polic będzie miał około 5 kilometrów. Inwestycja ta byłaby nierealna do realizacji tylko ze środków pochodzących z budżetu Gminy Police – powiedziała Aneta Soprych-Kuśnierz.

Jak podkreśliła Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach budowa obwodnicy Polic to projekt, który ma służyć rozwojowi Gminy Police.

– Przed nami dużo pracy. Dla całego zespołu, który będzie realizował to zadanie – zauważa Aneta Soprych-Kuśnierz.

Burmistrz Polic Władysław Diakun podziękował wojewodzie zachodniopomorskiemu Zbigniewowi Boguckiemu za zaangażowanie w ten jakże ważny dla Gminy Police projekt.

Rozpoczęcie budowy nowej obwodnicy Polic rozpocznie się nie wcześniej niż w 2024 roku. Inwestycja miałaby zostać ukończona do końca grudnia 2026 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Polic. Pytanie; czy obwodnica Polic będzie miała coś wspólnego z zachodnio-polnocna obwodnica Szczecina.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.