Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Dobra szacuje zapotrzebowania na zakup węgla po preferencyjnych cenach

W związku z uchwaloną przez Sejm ustawą, umożliwiającą dystrybucję węgla przez samorządy, Urząd Gminy Dobra zwraca się z prośbą o zgłaszanie zapotrzebowania na zakup węgla przez mieszkańców.

węgiel

na zdjęciu: węgiel

Wypełnienie udostępnionej ankiety umożliwi oszacowanie niezbędnej liczby ton opału. Zgodnie z ustawą Gmina będzie mogła realizować zadanie polegające na sprzedaży węgla w określonych stawkach pod warunkiem zainteresowania znacznej części mieszkańców gminy.

Według ustawy do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach tj. w cenie maksymalnie 2 000 złotych za tonę (nie licząc kosztów transportu pod wskazany adres – przyp.red.), uprawnione będą gospodarstwa domowe, którym przyznano dodatek węglowy lub które nie złożyły wniosku o ten dodatek, ale w deklaracji składanej do ewidencji źródeł ciepła (CEEB) wskazały kocioł na paliwo stałe i węgiel jako opał.

Maksymalna ilość węgla przypadająca na gospodarstwo domowe to 1,5 tony – do zakupienia do 31.12.2022 r. oraz kolejne 1,5 tony do zakupienia po 1.01.2023 r.

Ankietę (dostępną na stronie www.opsdobra.pl) dotyczącą zakupu preferencyjnego paliwa stałego przez gospodarstwa domowe za pośrednictwem Gminy Dobra należy składać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej, ul. Graniczna 24A , tel. 91 424 19 79 osobiście lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.