Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Bądź aktywny w sieci z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wraz z Gminą Dobra oraz Gminą Blankensee pozyskało dofinansowanie na realizację projektu „Aktywni w sieci”.

Zakończenie Sezonu Wodniackiego

na zdjęciu: Uczestnicy na smoczej łodzi przepłynęli rzekę Łarpię

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów, sprawnego poruszania się w sieci, bezpieczeństwa cyfrowego i umiejętności fotograficznych.

W projekcie udział weźmie 48 seniorów z gmin partnerskich. Bezpłatne szkolenia obejmować będą m.in.: zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas aktywności w sieci w kontekście dokonywania zakupów w Internecie, a także korzystania z usług bankowych.

Ponadto uczestnicy nauczą się korzystać z mediów społecznościowych oraz poznają podstawy fotografii cyfrowej.

Szkolenia będą odbywać się w czterech, dwunastoosobowych grupach. Każda z grup weźmie udział w czterech zajęciach, które będą organizowane w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Filia w Skarbimierzycach.

Projekt "Aktywni w sieci" otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.