reklama

reklama
reklama

Dyrektor MOWu do rapera Smolastego: „Wprowadzasz te dzieciaki w błąd. Zapłacisz za ich krzywdę? Czy tylko zgarniesz hajs i nara?”

Bardzo interesujący temat w mediach społecznościowych poruszył Marcin Głuszyk, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, który na co dzień zajmuje się pracą z tzw. trudną młodzieżą.

Marcin Głuszyk

na zdjęciu: Marcin Głuszyk, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży

Wywołał do tablicy rapera Smolastego, który w swoim najnowszym utworze zatytułowanym „Gorzki smak”, wprost zachęca do sięgania po środki odurzające.

– Panie Norbercie Smoliński – Smolasty. Podziel się zyskiem – kasą, którą zarobisz na utworze i teledysku "Gorzki smak". Podziel się z ośrodkami terapii uzależnień, oddziałami psychiatrycznymi dla dzieciaków i młodzieży, dzieciaków silnie uzależnionych od syfu, który promujesz w tym klipie – napisał w mediach społecznościowych Marcin Głuszyk.

O jakim syfie w swoim poście pisze dyrektor trzebieskiej placówki? W tekście autorstwa Smolastego znaleźć można między innymi takie zdanie – Nie ma na to szans, że będę dzisiaj spał, chcę poczuć jeszcze raz, jej bardzo gorzki smak. Do czego odnosi się wyrażenie „gorzki smak”? Najprawdopodbniej do zażywanej amfetaminy i metamfetaminy, która jest bezwonnym narkotykiem o cierpko-gorzkim smaku.

– Może najpierw odwiedź te miejsca, zobacz jak te dzieciaki wyglądają, jak walczą, by wyjść z tego gówna. Może coś ogarniesz i zrobisz o tym utwór, o drugiej stronie medalu – pisze rozgoryczony dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. – Poczytaj wcześniej statystyki, w tym statystyki samobójstw dzieciaków, zażywających ten syf promowany przez Ciebie w nowym utworze – czytamy w dalszej części wpisu autorstwa Marcina Głuszyka.

Kolejne nawiązanie do zażywania narkotyków znajdujemy w kolejnym wersach piosenki Smolastego. – Ah, sextazy, jedna pixa, wiem o czym marzysz, dziś będziemy tylko się bawić, już widzę to po twojej twarzy, oh, sextazy, jedna pixa, wiem o czym marzysz – rapuje Smolasty.

– Statystyki skoczą, hajs się będzie zgadzał. Druga strona medalu to dzieciaki patrzące w ten przekaz, z których wielu – szczególnie Ci poranieni, a ich jest coraz więcej – zobaczy w tym klipie, co trzeba zrobić, by doświadczyć akceptacji rówieśników, by życie było piękne, prawdziwe. Twój przekaz jest prosty – to szczęście jest w woreczku z towarem. Wprowadzasz te dzieciaki w błąd. Zapłacisz za ich krzywdę? Czy tylko zgarniesz hajs i nara? – pyta Marcin Głuszyk, który z problemem uzależnienia wśród dzieci i młodzieży spotyka się każdego dnia.

Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży zachęca rapera, aby ten odwiedził jeden z ośrodków, w którym przebywa młodzież zmagająca się z uzależnieniem od narkotyków.

– Wpadnij do jednego z ośrodków, spójrz dzieciakom w oczy. "Gorzki smak" – istotnie, gorzki smak. Obłudy – podsumował swój wpis Głuszyk.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Sorki ale nie myślałem, że kiedyś to powiem - taki tekst pseudo artysty nigdy nie przeszedłby cenzury w czasach tzw. "komuny", dwa razy pałą przez tępy czerep i koniec robienia wody z mózgu.
dzisiaj wszystko dozwolone nawet skrajnie patologiczne zachowania są dozwolone

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo Głuszyk, pozdrawiam, też mam takie zdanie, modlę się za te dzieci żeby skończyły z tym gównem, czemu takie dzieciaki cierpią? I co tu promować .

This comment was minimized by the moderator on the site

Podpisuję się pod tekstem Pana Dyrektora obiema rękoma! Bezmyślność "artystów" jest wprost powalająca! Albo zero refleksji nad skutkami takiego przekazu (chciałabym żeby to było to, ale nie wierzę) albo totalny brak szacunku dla ludzkiego życia i swoich odbiorców. Zachęcają dzieciaki do sięgania po ten syf mając głęboko w d... jak to się dla nich skończy. A kończy się na policji i w sądzie, w zakładach wychowawczych i odwykowych, w szpitalach psychiatrycznych i na CMENTARZU! Każdy kto promuje narkotyki powinien "bana" mówiąc językiem naszych dzieci, a nie kasę. Dlatego jeszcze raz: zgadzam się z każdym słowem Pana Dyrektora, a panu smolastemu mówię głośne i zdecydowane NIE! Szkoda, że pewnie i tak go nie usłyszy ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Super gościu ten Głuszyk,uzależnienie od tego badziewia jest straszne, oczy latają na wszystkie strony, zęby czarnieją i w ogóle to jeden wielki syf. co tu promować? Z tym trzeba walczyć

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.