reklama

reklama
reklama

Upamiętnili ofiary Hydrierwerke Pölitz i niemieckich obozów pod brzozowym krzyżem w Policach

W minioną środę odbyło się spotkanie pod Brzozowym Krzyżem, które poświęcone jest pamięci osób poległych w działającej w czasie II wojny światowej na terenie Polic niemieckiej fabryce benzyny syntetycznej Hydrierwerke Pölitz oraz w przyległych jej obozach – pracy przymusowej oraz koncentracyjnym.

Spotkanie pod brzozowym krzyżem

na zdjęciu: Samorządowcy składają kwiaty pod brzozowym krzyżem

Tegoroczne spotkanie modlitewne, któremu przewodniczył ks. kan. dr Piotr Gałas – proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach, odbyło się w środę, 23 listopada, w samo południe na placu u zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej, na terenie leżącym w bezpośrednim pobliżu budynku byłego biurowca fabryki, a dziś – filii Szkoły Podstawowej nr 8.

Ponad dekadę temu na placu z inicjatywy Kościoła ustawiony został brzozowy krzyż. Miejscem tym opiekuje się Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”.

Podczas środowego wydarzenia kwiaty i znicze złożyły delegacje lokalnego samorządu. W imieniu gminy Police hołd ofiarom oddali burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z zastępcą Maciejem Greinertem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach Andrzejem Rogowskim, natomiast w imieniu powiatu polickiego – starosta Andrzej Bednarek oraz przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

Swoją obecność zaznaczyła również delegacja NSZZ „Solidarność” Zakładów Chemicznych Police S.A.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.