reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Dobra dostarcza drewno z prowadzonej wycinki do potrzebujących rodzin

Wielu mieszkańców gminy Dobra ma duże trudności z pozyskaniem opału na okres zimowy.

Drzewo

na zdjęciu: Drzewo pozyskane z drzew po wichurze

– Z tego powodu, z inicjatywy starosty polickiego oraz mojej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie rozpoczęli dostarczanie drewna do mieszkańców, którzy najbardziej potrzebują wsparcia – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Pozyskane drewno pochodzi z prowadzonej wycinki drzew przy drodze powiatowej Lubieszyn – Buk. Wiele drzew w okolicy po ostatnich wichurach zakwalifikowano jako stwarzające duże zagrożenie dla ruchu kołowego.

Wycinka prowadzona jest na zlecenie i pod nadzorem Starostwa Powiatowego w Policach.

Gospodarstwa domowe, do których dostarczane jest drewno, zostały wskazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.