Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Wieczorne zatrucie tlenkiem węgla w Mierzynie

Wczoraj około godziny 22.00 strażacy ochotnicy z Wołczkowa zostali wezwani do zatrucia tlenkiem węgla w Mierzynie.

karetka pogotowia

na zdjęciu: kretka pogotowia

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, okazało się, że jedna osoba została poszkodowana – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie.

Po podaniu tlenu osoba poszkodowana została przetransportowana karetką pogotowia do pobliskiego szpitala.

Pomiary przeprowadzone przez strażaków wykazały bardzo duże stężenie tlenku węgla, znacznie wykraczające ponad normę, dochodzące do 190 ppm.

– Dzięki szybkiej reakcji domowników nie doszło do tragedii – podkreśla Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie.

Straż Pożarna przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz inwestycji w zakup czujników tlenku węgla.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.