Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Bombka nad Elizabeth von Arnim zwiastuje zbliżające się święta Bożego Narodzenia

O tym, że do Gminy Dobra święta Bożego Narodzenia, zbliżają się wielkimi krokami, świadczyć może specjalna ozdoba świąteczna, która co roku montowana jest nad pomnikiem siedzącej na ławeczce przy Urzędzie Gminy Elizabeth von Arnim.

pomnik Elizabeth von Arnim przed Urzędem Gminy w Dobrej

na zdjęciu: pomnik Elizabeth von Arnim przed Urzędem Gminy w Dobrej

Świątecznego blasku pomnikowi dodaje ustawiona wielka, świecąca bombka. Tradycyjnie w okresie zimowym na szyi Elizabeth von Arnim pojawia się również czerwony szal.

W czasie pandemii COVID-19 pomnikowa twarz zasłonięta była maseczką ochronną, symbolizująca panujący wówczas stan epidemii. Przez kilka dni po odbywającym się w gminie Dobra – Festiwalu Róż, wokół pomnika ustawione są suknie kwiatowe.

Praktycznie przez cały rok pomnik Elizabeth von Arnim jest miejscem, przy którym najczęściej pamiątkowe zdjęcie robią sobie turyści i rowerzyści odwiedzający gminę Dobra.

Pomnik Elizabeth von Arnim został ustawiony przed Urzędem Gminy Dobra 27 września 2016 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.