Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zdewastowali autobus i zaatakowali kierowcę

Pod koniec grudnia ubiegłego roku w autobusie komunikacji miejskiej w Wołczkowie doszło do uruchomienia gaśnicy, w wyniku czego doszło do zanieczyszczenia wnętrza pojazdu środkiem gaśniczym. Ponadto sprawcy zaatakowali również kierującego pojazdem.

Radiowóz policyjny

na zdjęciu: radiowóz policyjny

– Wstępnie szkody zostały ocenione jako znaczne, a wnętrze pojazdu będzie musiało zostać poddane czyszczeniu chemicznemu – mówi Andrzej Budzyński, komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Sprawcy – kobieta i mężczyzna – mimo tego, iż zbiegli z miejsca zdarzenia, zostali ujęci i zatrzymani.

– Natychmiast podjęliśmy czynności. Strażnicy rozpoczęli penetrację terenu, w wyniku której w rejonie kościoła zauważyli poruszające się dwie osoby odpowiadające rysopisowi sprawców – tłumaczy Budzyński.

Kobieta po krótkim pościgu została ujęta przez strażników gminnych. Mężczyzna na widok mundurowych zbiegł, jednak został rozpoznany i ustalono jego tożsamość. Do działań zaangażowani zostali funkcjonariusze policji. Po jakimś czasie ponownie natrafiono na poszukiwanego mężczyznę. Pomimo kolejnej próby ucieczki został on zatrzymany.

– Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany za wcześniejsze wykroczenia. Został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom policji – informuje komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Straż Gminna w Dobrej

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.