Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Nowy rok przyniósł zmiany w systemie gospodarowania odpadami

Gmina Dobra z początkiem 2023 roku dokonała zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

System Gospodarowania Odpadami w Gminie Dobra

na zdjęciu: Kontenery na odpady na osiedlu w Dobrej

Zmianie uległa m.in. stawka za odbiór odpadów komunalnych i od 1 stycznia wynosi 12 złotych za metr sześcienny zużytej wody.

– W przypadku, gdy opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczana w deklaracji wynosić będzie więcej niż 7,8% przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na 1 osobę, właściciel nieruchomości w 2023 zapłaci miesięcznie nie więcej niż 160,83 zł – tłumaczy Urząd Gminy Dobra.

Odbiór odpadów mieszanych z terenu nieruchomości zamieszkałych o zabudowie jednorodzinnej lub zagrodowe, odbywać będzie się z częstotliwością raz na dwa tygodnie.

Odpady wielkogabarytowych z wyłączeniem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów budowlanych i poremontowych odbywać się będzie podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych sprzed nieruchomości raz w roku w miesiącach kwiecień – maj.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny właściciel nieruchomości zamieszkałej musi dostarczyć samodzielnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Zwierzynieckiej w Dobrej.

Do końca lutego sprzed nieruchomości odebrane zostaną choinki naturalne. Zbiórka nastąpi wraz z odbiorem bioodpadów.

– W późniejszym terminie odbiór choinek sprzed nieruchomości możliwy będzie tylko w formie rozdrobnionej, umieszczone w pojemniku 120 litrowym na odpady BIO. Choinki będzie można również niezmiennie przekazywać w sposób ciągły do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – informuje Urząd Gminy w Dobrej.

Urząd Gminy w Dobrej przypomina również, aby odpady wielkogabarytowe oraz choinki naturalne wystawić przed nieruchomość nie wcześniej niż dzień przed ich odbiorem, w sposób nieutrudniający ruchu drogowego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.