reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Sprawca podrzucenia odpadów budowlanych został ukarany

Straż Gminna w Dobrej ukarała sprawcę podrzucenia odpadów budowlanych przy ul. Spełnionych Marzeń w Dobrej.

Podrzucił odpady budowlane

na zdjęciu: Odpady budowlane

– Zgłoszenie otrzymaliśmy we wtorek, 10 stycznia – mówi Andrzej Budzyński, komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Po przeprowadzeniu oględzin ustalony prawdopodobny pojazd, którym przywieziono odpady budowlany. W wyniku dalszego postępowania strażnicy ustalili nieruchomość, z której pochodziły odpady.

– Właściciel, a jednocześnie wykonawca przyznał się do winy – potwierdza komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Sprawca został ukarany dwoma maksymalnymi mandatami karnymi. Ponadto zobowiązano go do uprzątnięcia terenu i okazania dokumentów potwierdzających przekazanie odpadów. Za zgodą sprawcy, przekazano jego dane kontaktowe właścicielowi działki celem dopilnowania posprzątania terenu.

Jak zapewnia Andrzej Budzyński, Straż Gminna w Dobrej zwiększy kontrolę terenów, gdzie prowadzone są budowy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Straż Gminna w Dobrej

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.