Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

39-latek powbijał szyby w wiacie przystankowej! Został zatrzymany przez policję

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali wczoraj 39-letniego mężczyznę, który powybijał szyby w wiacie przystankowej w miejscowości Uniemyśl.

Zniszczona wiata przystankowa w Uniemyślu

na zdjęciu: Zniszczona wiata przystankowa w Uniemyślu

– W niedzielny wieczór policcy policjanci w trakcie patrolu zauważyli, powybijane szyby we wiacie przystanku autobusowego – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Świadek zdarzenia wskazał, że sprawca aktu wandalizmu zbiegł do pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast ruszyli w ślad za sprawcą zdarzenia.

– W trakcie przeszukiwania lasu funkcjonariusze znaleźli ukrytego w zaroślach 39-letniego mieszkańca Polic, który opowiadał rysopisowi sprawcy zniszczenia wiaty – tłumaczy Kaźmierczak.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu zniszczenia wiaty przystankowej. Był znany policjantom, za wcześniejsze wybryki.

39-letni policzanin odpowie za zniszczenie mienia o charakterze chuligańskim, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.