Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra zbiera podpisy pod petycją w sprawie gospodarki odpadami

Członkowie Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra rozpoczęli dziś zbieranie podpisów pod petycją w sprawie wycofania niekorzystnych dla mieszkańców zmian w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dobra.

Zbiórka podpisów pod petycją w sprawie gospodarowania odpadami

na zdjęciu: Zbiórka podpisów pod petycją w sprawie gospodarowania odpadami w Gminie Dobra

– Oczekujemy przywrócenia cotygodniowych odbiorów odpadów zmieszanych, zwiększenia lub zniesienia limitu odbiorów bioodpadów oraz zwiększenia ilości worków do segregacji śmieci – podkreślają zgodnie Magdalena Zagrodzka i Paweł Malinowski, radni Rady Gminy Dobra oraz członkowie Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Inicjatorzy petycji mają nadzieję, że petycja podpisana przez mieszkańców przekona zarówno wójt Gminy Dobra Teresę Dera, jak i radnych wywodzących się z Komitetu Wyborczego Wyborców Teresy Dera, do wycofania się z z dokonanych zmian.

– Wierzymy, że presja mieszkańców Gminy Dobra może skłonić do wycofania się z niekorzystnych zmian wójt Gminy Dobra i jej radnych – mówi Paweł Malinowski.

Pierwsze podpisy zbierane były dziś przed Szkołą Podstawową w Bezrzeczu oraz nieopodal dyskontu spożywczego w Mierzynie.

– Zebraliśmy dziś ponad 350 podpisów niezadowolonych mieszkańców. Kolejne podpisy będziemy zbierać już w najbliższy poniedziałek – podkreśla Magdalena Zagrodzka.

Podpis pod petycją będzie można złożyć w poniedziałek, 23 stycznia w godzinach między 16.00 a 18.00 pod dyskontem spożywczym w Mierzynie.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2023 roku zmianie uległa m.in. stawka za odbiór odpadów komunalnych, która obecnie wynosi 12 złotych za metr sześcienny zużytej wody, natomiast odbiór odpadów mieszanych z terenu nieruchomości zamieszkałych o zabudowie jednorodzinnej odbywa się z częstotliwością raz na dwa tygodnie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

I kto za to zapłaci? Rozdawnictwo na poziomie PIS. Zbierają podpisy nie podając ile to będzie kosztować mieszkańca. Za drmo nie ma nic. Częstszy odbiór to dodatkowe 3 miliony złotych i do tego odpad zielony bez limitu to następne miliony. Stawka zamiast 12 zł byłaby 18 zł. Czemu jako radni tego nie podają tego do wiadomości podpisującego?

This comment was minimized by the moderator on the site

A czemu radni nie którzy to przegłosowali nie mówiąc nic o "premiach" jakie dostali.

This comment was minimized by the moderator on the site

To jest jakaś paranoja z tym odbiorem śmieci co dwa tygodnie. Przejeżdżając przez Mierzyn już teraz widać worki poukładane przy koszu. Nie wyobrażam sobie tego bałaganu i smrodu ze składowanych odpadów w lato tym bardziej że ludzie mają małe dzieci i również w kontenerze znajdują się pampersy. Dramat w ogóle kto to wymyślił? Jak zawsze zamiast polepszyć to jeszcze pogorszą

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.