reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Rozpoczęło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego

Dziś rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Mieszkańcy mogą głosować do 13 lutego.

Urząd Gminy Dobra

na zdjęciu: budynek Urzędu Gminy Dobra

Mieszkańcy głosować mogą na projekty inwestycyjne oraz projekty nieinwestycyjne. W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Gminy Dobra, który stale zamieszkuje na terenie Gminy.

Wśród projektów inwestycyjnych mieszkańcy wybierają spośród 12 zgłoszonych i zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Mieszkańcy głosować mogą m.in. za budową ogrodzenia przy cmentarzu w Wołczkowie, budową drogi Przyjaznej w Dobrej, modernizacjami placów zabaw i boisk sportowych, a także zakupem quada do zadań specjalnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej.

Wśród zgłoszonych 16 projektów nieinwestycyjnych dominują te, dotyczące organizacji rozmaitych festynów i pikników czy pokazów filmów.

– Na kartach do głosowania uprawnieni mieszkańcy dokonują wyboru maksymalnie dwóch projektów inwestycyjnych i jednego nieinwestycyjnego, z zastrzeżeniem, że nie można oddać głosu na dwa projekty inwestycyjne z jednego sołectwa – czytamy w regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

Każdy mieszkaniec może zagłosować maksymalnie raz. Całkowity koszt projektów, które wygrały głosowanie, nie może przekroczyć przyznanych kwot na Budżet Obywatelski.

Gmina Dobra na realizację Budżetu Obywatelskiego przeznaczy 1 milion złotych, z czego 940 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne i 60 tysięcy złotych na projekty nieinwestycyjne.

Głosować można na stronie internetowej: https://dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org/

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi do 20 lutego br.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.