reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

W Gminie Dobra mieszka więcej kobiet niż mężczyzn

Gmina Dobra opublikowała statystyki dotyczące liczby swoich mieszkańców z podziałem na płeć.

Bezrzecze

na zdjęciu: Bezrzecze

W całej gminie Dobra, według stanu na dzień 31 grudnia 2022 roku, zamieszkuje 24 765 osób. I jak się okazało, więcej jest kobiet, których na stałe teren gminy Dobra zamieszkuje – 12 807, natomiast mężczyzn – 11 958.

Za pewnik można więc przyjąć, że w roku 2023 liczba mieszkańców na terenie Gminy Dobra przekroczy 25 tysięcy.

Mierzyn jest obecnie tą miejscowością, która może pochwalić się największą liczbą mieszkańców. Na terenie Mierzyna mieszka aż 8 769 osób, z czego 4 589 to kobiety.

Miejscowość Dobra, która jest swoistą stolicą gminy, zamieszkiwana jest przez niespełna 4 tysiące mieszkańców, co plasuje ją dopiero na trzeciej pozycji. Oprócz wspomnianego Mierzyna wyprzedza ją również Bezrzecze, które zamieszkuje ponad 5 200 osób.

Co ciekawe, w każdej z tych miejscowości większość stanowią kobiety. W Bezrzeczu mieszka ich 2 742, natomiast w Dobrej 2 087.

Miejscowością z najmniejszą liczbą mieszkańców jest Płochocin. Mieszka w nim zaledwie 10 mieszkańców. W Lubieszynie, który z uwagi na przygraniczne targowisko jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości gminy, mieszka tylko 84 mieszkańców.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.