Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zapraszamy na bezpłatne badania jąder oraz testy PSA w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem

Już 4 lutego w Światowym Dniu Walki z Rakiem w Policach w Galerii HOSSO w Policach w godzinach od 10.00 do 18.00 odbędą się bezpłatne badania USG jąder oraz testy PSA.

Galeria Hosso

na zdjęciu: Badania przeprowadzone zostaną w mobilnym gabinecie lekarskim w Galerii Hosso w Policach

Badania adresowane są do pełnoletnich mężczyzn z terenu gminy Police.

Celem akcji jest promowanie wiedzy dotyczącej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a także realizacja badań przesiewowych z użyciem ultrasonografów pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jądra oraz realizacja badań przesiewowych z użyciem testów jakościowych poziomu PSA we krwi pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów prostaty.

– Jak często słyszałeś hasło "Lepiej zapobiegać, niż leczyć"? Wpajane od dziecka i szumnie wygłaszane, a jednak wciąż bardzo niewiele z nas zapomina o sobie, o swoim zdrowiu i rutynowych badaniach. Niestety zbyt często dowiadujemy się o chorobach zbyt późno, dlatego tak ważnym jest profilaktyka, edukacja i dobry przykład. Szybko wykryta choroba to szansa na zdrowe i lepsze życie – mówi Piotr Grudziecki, prezes zarządu Stowarzyszenia Fizjosport.

Na raka jądra zapada w Polsce 1,5 tysiąca mężczyzn rocznie. Polska ma najwyższą w Europie śmiertelność na nowotwór jądra (15% przy średniej w Unii Eueropejskiej 5%) wynikającą ze znikomej edukacji oraz wstydliwości pacjentów. Z kolei na raka prostaty zapada w naszym kraju ponad 17 tysięcy mężczyzn rocznie. Jest to obecnie najczęściej diagnozowany nowotwór wśród mężczyzn.

Badania będą odbywały się w specjalnie przygotowanym do tego mobilnym gabinecie lekarskim umiejscowionym na parterze Centrum Handlowego HOSSO w Policach przy ulicy Wyszyńskiego 13.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.