Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Police zachęca do składania wniosków dotyczących usuwania azbestu z posesji

Mieszkańcy gminy Police do 28 lutego mogą składać wnioski dotyczące usunięcia azbestu z posesji.

Azbest

na zdjęciu: Gmina Police zachęca do usuwania dachów wylonanych z materiałów zawierających azbest

– Usuwanie polega na demontażu azbestowego pokrycia dachowego, transporcie i utylizacji lub na samym transporcie i utylizacji wyrobów azbestowych – informuje Urząd Miejski w Policach.

W przypadku, gdy w zakres zadania wchodzi również demontaż pokrycia dachowego do Urzędu Gminy Police, należy złożyć wniosek z pozytywnie przyjętym zgłoszeniem robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, wystawionym przez Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Policach.

Co istotne, nowe pokrycie dachowe właściciel nieruchomości, musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt.

Wnioski można pobrać w Urzędzie Miejskim w Policach lub na stronie internetowej: www.odpady.police.pl.

Szczegółowych informacji dotyczących usuwania azbestu na terenie gminy Police można uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Policach w Wydziale Gospodarki Odpadami, mieszczącym się przy ul. Stefana Batorego 3 lub pod numerem telefonu (91) 431 18 38.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.