Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Blisko 15 litrów krwi oddano podczas pierwszego ambulansowego poboru krwi w Policach

Dziś przy Parafii pw. św. Kazimierza w Policach odbył się pierwszy w tym roku ambulansowy pobór krwi organizowany przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP Klub HDK w Policach.

Ambulansowy Pobór Krwi w Policach

na zdjęciu: Policcy krwiodawcy po raz kolejny dopisali

– Krew oddało dziś 33 krwiodawców, co dało 14,85 litra krwi pełnej – mówi Paweł Fiałkowski, prezes Stowarzyszenia. – Dziękuję wszystkim krwiodawcom, ekipie czerwonego autobusu oraz ks. proboszczowi Piotrowi Gałasowi. – dodał Fiałkowski.

Kolejny ambulansowy pobór krwi zaplanowano na 8 marca z okazji Dnia Kobiet. Pobór odbędzie się pod biurowcem głównym Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.