reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Nocny pożar domu jednorodzinnego przy ul. Piaskowej

W niedzielę tuż przed północą przy ul. Piaskowej w miejscowości Wołczkowo doszło do zadymienia jednego z domów jednorodzinnych.

Nocny pożar domu jednorodzinnego w Wołczkowie

na zdjęciu: pożar rozwijał się m.in. w podłodze nieużytkowanego poddasza

– Przyczyną zadymienia było zwarcie w instalacji elektrycznej – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie. – Szczęśliwie mimo późnej pory domownicy nie spali, zadziałał również czujnik dymu, dzięki czemu można było podjąć szybkie czynności zmierzające do minimalizacji strat – dodają strażacy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy ujawnili rozwijający się pożar w stropie oraz podłodze nieużytkowanego poddasza.

– Kilka chwil więcej i straty mogły być zdecydowanie większe – tłumaczą strażacy.

Rokrocznie przed rozpoczęciem sezonu grzewczej strażacy apelują o zakup i montaż czujników dymu, które są niedrogie, a wielokrotnie ratowały już życie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: OSP Wołczkowo

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.