reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Bartuś Chmielewski po raz kolejny potrzebuje naszej pomocy

Rodzice Bartusia Chmielewskiego zmuszeni byli po raz kolejny ogłosić publiczną zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca.

przekazanie sprzętu komputerowego

na zdjęciu: Bartuś Chmielewski

– Od trzech lat Bartuś walczy o wszystko. To od trzech lat, nadzieję wciąż zabiera ciągły powrót guza. Guza, który w statystykach onkologicznych jest guzem z najlepszymi rokowaniami – guz łagodny, a jednak guz, który odbiera od 3 lat dzieciństwo Bartusia i w dalszym ciągu każe mu walczyć. O życie, o sprawność, o jak najmniejsze powikłania. – mówią rodzice chłopca.

W marcu 2020 roku u 8-letniego wówczas Bartka wykryto guza mózgu. To właśnie w marcu 2020 roku chłopiec po raz ostatni świat oglądał swoimi oczami. Od tego czasu zaczęła się nieustanna walka z guzem, który sprawił, że świat nie wygląda już tak samo.

– Ponownie musimy stanąć do walki, tym razem o protonoterapię w niemieckim Essen. Leczenie, które daje ogromną szansę na to, że guz w końcu się zatrzyma i pozwoli kontynuować leczenie o lepsze życie Bartka – podkreśla Katarzyna Chmielewska, mama chłopca.

Przez ostatnie 3 lata chłopieć stracił wzrok, by na nowo odzyskać szczątkowe widzenie. Niestety ponownie całkowicie stracił wzrok, by na nowo podjąć rozpaczliwą walkę, by zobaczyć cokolwiek. W związku z niedoczynnością przysadki mózgowej pojawiła się m.in. niedoczynność tarczycy oraz moczówka. U chłopca pojawiły się również niedowłady prawej strony ciała, które w dalszym ciągu pozostawiają po sobie ślady. To nie koniec dolegliwości zdrowotnych spowodowanych guzem mózgu.

– Bartek zmaga się z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Silne bóle głowy sprawiają, że musi mieć przy sobie tabletki przeciwbólowe zmniejszające ból – tłumaczy Katarzyna Chmielewska.

Trzyletnia walka z guzem nie odebrała chłopcu radości z życia, chęci odkrywania świata i woli walki o lepsze jutro.

– Przed Bartkiem 6 tygodni codziennego naświetlania resztek guza, które zaczęły na nowo rosnąć. Leczenie mim, iż toksyczne, grożące wieloma skutkami ubocznymi, to jednak najlepsze, jakie dziś Bartek może otrzymać – mówi Tomasz Chmielewski, tata chłopca.

Celem zbiórki jest zebranie tzw. kosztów okołomedycznych, które rodzice muszą zebrać m.in. na podróż do Essen, około 2-miesięczny pobyt, opłaty pozamedyczne, lekarstwa, intensywna rehabilitacja oraz koszty dodatkowe, które mogą wyniknąć w trakcie procesu leczenia.

Do zbiórki nie zostały doliczone koszty samej protonoterapii, ponieważ o jej refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia starają się rodzice.

30 marca Bartuś wraz z rodzicami musi stawić się w Essen na badaniach i konsultacjach z lekarzami.

LINK do zbiórki: https://zrzutka.pl/nxrdrm

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.