reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

[TYLKO U NAS] Dziki zaatakowały mieszkankę Pilchowa!

Wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Pilchowo dziki zaatakowały wracającą do domu kobietę. Zdarzenie było o tyle niebezpieczne, że skończyło się uszkodzeniem łydki, mocnymi stłuczeniami oraz okaleczeniami i obowiązkową wizytą na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dziki zaatakowały mieszkankę Pilchowa

na zdjęciu: atak dzików skończył się uszkodzeniem łydki i mocnymi stłuczeniami

– Wczoraj po godzinie 20.00 wracając do domu, zostałam zaatakowana przez dwa dziki. – mówi p. Katarzyna, mieszkanka Pilchowa.

Wracająca do domu kobieta najpierw została powalona na ziemię, a następnie zaatakowana. Jak informuje poszkodowana, okoliczni mieszkańcy regularnie alarmują odpowiednie służby o pojawiających się na ich terenie watahach dzików.

– Są dni, że w naszej okolicy pojawia się po kilkadziesiąt sztuk dzików, stanowiąc zagrożenie nie tylko dla nas dorosłych, ale przede wszystkim dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej. – podkreśla p. Katarzyna.

Problem z dzikami powraca regularnie. Dotychczas do naszej redakcji nie wpłynęła jednak żadna informacja, jakoby któryś z nich zaatakował człowieka. Aż do dzisiaj. Apelujemy do mieszkańców i to nie tylko miejscowości Pilchowo o zachowanie szczególnej ostrożności.

Autor: Gracjan Broda, Foto: p. Katarzyna

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.