reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

[TYLKO U NAS] Kolejna osoba zaatakowana przez dziki w Pilchowie! Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie

Powracamy do tematu grasujących dzików na terenie sołectwa Pilchowo w gminie Police. Dziś otrzymaliśmy kolejną informację od jednej z mieszkanek o ataku dzikiego zwierzęcia.

ulica Szpilkowa w Pilchowie

na zdjęciu: ulica Szpilkowa w Pilchowie jednym z chętnie odwiedzanych miejsc przez dziki

– W poniedziałek, kilka minut po godzinie 18.30 mojego męża, który przebywał na ul. Olchowej na spacerze z psem, zaatakowały dziki. Na szczęście wspólnie z sąsiadami, którzy usłyszeli hałas, udało się je przegonić. – mówi pani Marta, mieszkanka Pilchowa.

Ostatnio informowaliśmy na łamach Dziennika Polickiego o ataku dzików na panią Katarzynę, również mieszkankę Pilchowa. Zdarzenie było o tyle niebezpieczne, że skończyło się uszkodzeniem łydki, mocnymi stłuczeniami oraz okaleczeniami i obowiązkową wizytą na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dzisiejszy atak na mieszkańca Pilchowa na szczęście nie okazał się tak drastyczny w skutkach. Ale jak się okazuje to nie jedyne ataki dzikich zwierząt w obrębie sołectwa Pilchowo, do jakich doszło w ostatnich tygodniach i miesiącach.

– Jesienią ubiegłego roku również dziki zaatakowały mojego męża. Korespondowałam wówczas ze Starostwem Powiatowym w Policach, ponieważ w Urzędzie Miejskim w Policach odmówiono zajęcia się tym tematem, czyli odłowieniem dzików. – mówi pani Marta.

Dziki najczęściej można spotkać w rejonie ul. Leśnej, ul. Szpilkowej, oraz ul. Olchowej, a także w kierunku osiedla Orła Bielika. Są dni, że można je spotkać praktycznie w centrum Pilchowa i to nie tylko wczesnym rankiem, czy późnym wieczorem, ale również za dnia.

– To, co się dzieje, jest dla nas przerażające. Mamy tutaj naprawdę duży problem i kiedyś skończy się nieszczęściem. – przekonuje pani Marta.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy sołtysa Pilchowa Ireneusza Todorskiego.

– Problem mamy już praktycznie od 2 lat. Niestety w tej chwili zaczął jeszcze narastać i mamy naprawdę spory kłopot. Ciepła zima sprawiła, że dzików w naszych lasach przybywa. – podkreśla Ireneusz Todorski, sołtys Pilchowa.

– W tej chwili te dziki chodzą w porze dnia i praktycznie niczego się nie boją. A jedna z ich ścieżek prowadzi praktycznie koło samej szkoły. Naszym oczekiwaniem jest odstrzał dzików, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. – podkreśla sołtys Pilchowa.

Ireneusz Todorski apeluje również do mieszkańców o zgłaszanie wszelkiego rodzaju incydentów związanych z pojawianiem się dzików w obrębie domostw powołanym do tego celu służbom.

Powiązane Artykuły:

[TYLKO U NAS] Dziki zaatakowały mieszkankę Pilchowa!

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.