reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Od środy na kierowców czekać będą spore utrudnienia w ruchu

Od środy, 22 marca na ul. Piłsudskiego w Policach zacznie obowiązywać ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Wykonawca realizujący budowę ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego oraz Wkrzańskiej rozpoczyna tym samym kolejny etap inwestycji.

Budowa ronda na ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: na ul. Piłsudskiego w Policach obowiązywać będzie ruch wahadłowy

Jak poinformował Wydział Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Policach utrudnienia potrwają do grudnia. Zmiana ograniczeń nastąpi w październiku, pod warunkiem, że inwestycja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem.

Sygnalizatory ustawione zostaną po obu stronach ul. Piłsudskiego, a także na wyjeździe z ul. Wkrzańskiej, tak aby samochody jadące w kierunku ul. Piłsudskiego mogły bezpiecznie włączyć się do ruchu. Prędkość na odcinku ul. Piłsudskiego znajdującym się w ruchu wahadłowym ograniczona zostanie do 40 km/h.

Przypomnijmy, że w ramach rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej planowana jest m.in. budowa węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego.

Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, ścieżka rowerowa oraz przebudowane zostaną istniejące ciągi piesze. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej zaprojektowano rondo o dwóch pasach ruchu. Pod wiaduktem kolejowym umiejscowione zostaną przystanki komunikacji miejskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.