reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości, zrywanie asfaltu, zamknięcie przejścia dla pieszych. Nowa rzeczywistość na ul. Piłsudskiego [zdjęcia]

W związku z prowadzoną inwestycją, polegającą na budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego oraz Wkrzańskiej w Policach, wprowadzono dziś ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

drogowcy zrywają asfalt na ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: na ulicy Piłsudskiego obowiązuje już ruch wahadłowy

Przed wiaduktem jadąc w kierunku ronda Pionierów, na prawym pasie drogi zrywana jest nawierzchnia. W związku z prowadzonymi pracami wyłączone z użytkowania zostało przejście dla pieszych na wysokości sklepu Biedronka przy ul. Morelowej w Policach. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W godzinach szczytu zalecamy unikanie przejazdu ul. Piłsudskiego i kierowanie się w ulicę Siedlecką, następnie Grunwaldzką i Wojska Polskiego. Osoby jadące od strony Szczecina mogą kierować się w ul. Wojska Polskie, następnie Grunwaldzką, dalej ul. Siedlecką lub ul. Tanowską.

Kierowcy, którzy mimo wszystko chcą przemieszczać się ul. Piłsudskiego przy prowadzonej inwestycji, muszą uzbroić się w cierpliwość. Warto bowiem pamiętać, że do ruchu włączają się również samochody z ul. Wkrzańskiej.

Ruch wahadłowy obowiązywać będzie do grudnia. Zmiana ograniczeń nastąpi w październiku, pod warunkiem, że inwestycja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem.

Przypomnijmy, że w ramach rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej planowana jest m.in. budowa węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego.

Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, ścieżka rowerowa oraz przebudowane zostaną istniejące ciągi piesze. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej zaprojektowano rondo o dwóch pasach ruchu. Pod wiaduktem kolejowym umiejscowione zostaną przystanki komunikacji miejskiej.

Galeria Zdjęć:Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.