reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

"Wahadło" na Piłsudskiego, a w godzinach szczytu korkuje się całe miasto

Po pierwszym dniu funkcjonowania ruchu wahadłowego na ul. Piłsudskiego, w związku z budową ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej śmiało, można stwierdzić, że w godzinach szczytu zakorkowane są praktycznie wszystkie główne drogi w mieście.

korki w mieście

na zdjęciu: korki tworzą się na głównych drogach w mieście

W środę w okolicy godziny 15.00 zakorkowana była trasa prowadząca z Zakładów Chemicznych w kierunku Starego Miasta, cała ulica Grunwaldzka, Siedlecka oraz Tanowska, a także Wojska Polskiego i sama Piłsudskiego.

– Nie ma możliwości przeprowadzenia rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej bez utrudnień dla kierowców. – podkreśla Władysław Diakun, burmistrz Polic. – Zdaję sobie sprawę, że nie jest to sytuacja komfortowa, jednak po zakończeniu remontu wszyscy będziemy mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury drogowej. – dodaje Władysław Diakun.

Realizacja tej dwuetapowej inwestycji jest kluczowa w perspektywie budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Przy ul. Piłsudskiego w rejonie przystanku Police Piłsudskiego zlokalizowany zostanie węzeł przesiadkowy.

Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, ścieżka rowerowa oraz przebudowane zostaną istniejące ciągi piesze. Pod wiaduktem znajdą się z kolei przystanki komunikacji miejskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.