Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Daniel Traut w księdze rekordów Guinnessa

Pod koniec czerwca ubiegłego roku w hali Tarczyński Arena we Wrocławiu odbyło się grupowe bicie rekordu Guinnessa w strzyżeniu na czas.

Daniel Traut

na zdjęciu: Daniel Traut

20 fryzjerów z całej Polski, w tym Daniel Traut z Polic, w ciągu 8 godzin obcięło 471 osób, których fryzura musiała spełnić odpowiednie wymagania – co najmniej 8 cm u góry i 2 cm po bokach.

– Osobiście czuję się spełniony. Jest to mój trzeci rekord w ciągu ostatnich lat. – mówi Daniel Traut, policki fryzjer.

Dotychczasowy rekord Guinessa został ustanowiony w 2013 roku przez Australijczyków, którzy w ciągu 8 godzin obcięli 375 osób. To oznacza, że polscy fryzjerzy pobili poprzedni rezultat o blisko 100 obcięć.

Podczas bicia rekordu Guinnessa pod uwagę brany był nie tylko czas, ale również jakość wykonanego strzyżenia.

Oprócz Daniela Trauta Polskę reprezentowali również fryzjerzy m.in. z Namysłowa, Gliwic, Elbląga, Wrocławia, Tychów, Poznania, Olsztyna, Kielc, Opola Gdańska i Polkowic.

Przypomnijmy, że w dniach od 16 do 19 sierpnia 2019 roku Daniel Traut oraz Josef Muhammed Yusuf ustanowili rekord Polski – strzygąc nieprzerwanie przez 42 godziny i zbierając środki na rehabilitację swojego przyjaciela Krzysztofa.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.