reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Uruchomiono kolejną stację wypożyczania rowerów dla mieszkańców

W miejscowości Dobra zainstalowana została nowa stacja wypożyczania rowerów. Zlokalizowana została w okolicy ronda w Dobrej, tuż przy nowo budowanym parkingu dla mieszkańców.

nowa stacja rowerów w Dobrej

na zdjęciu: nowa stacja rowerów w gminie Dobra

Dotychczas na terenie gminy Dobra uruchomionych zostało pięć stacji wypożyczania rowerów, w tym jedna stacja wirtualna. Pierwsze uruchomione zostały 1 lipca ubiegłego roku z inicjatywy wójt gminy Dobra Teresy Dera.

Co istotne dla użytkowników – system wypożyczania rowerów w gminie Dobra jest w pełni kompatybilny ze Szczecińskim Rowerem Miejskim BikeS. W praktyce oznacza to, że wypożyczając rower w Szczecinie, można nim swobodnie dojechać do gminy Dobra i odwrotnie.

Z systemu BikeS można korzystać okazjonalnie albo wykupić abonament miesięczny, którego koszt wynosi aktualnie 18 złotych. W ramach abonamentu każdego dnia przysługuje 60 minut jazdy. Opłata za minutę wynosi 6 groszy (zarówno w ramach abonamentu, jak i poza nim – przyp. red.).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.