reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Gmina Police poszukuje źródeł finansowania zasobów mieszkaniowych. Na początek chce wyremontować 10 mieszkań

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach burmistrz Polic poinformował, że Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zorganizował spotkanie z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, którego tematem było poszukiwanie źródeł finansowania zasobów mieszkaniowych gmin.

budowa budynku komunalnego w Policach

na zdjęciu: budowa budynku komunalnego w Policach

– Z zaprezentowanych projektów w oparciu o przedstawione warunki dofinansowania Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach do dalszego procedowania wybrał dwie propozycje pozyskania środków. – podkreślił Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Pierwsza z nich dotyczy kompleksowego remontu lokali mieszkalnych – tzw. pustostanów, a druga budowy budynku z przeznaczeniem na lokale komunalne w ramach dofinansowania.

– Gmina Police jako beneficjent środków i podmiot uprawniony do złożenia wniosku, może otrzymać 80% bezzwrotnego wsparcia poniesionych nakładów. – tłumaczył burmistrz Polic.

Radny Artur Echaust dopytywał, ile Gmina Police zamierza wyremontować mieszkań w pierwszym etapie projektu dotyczącego kompleksowego remontu lokali mieszkalnych.

– W pierwszym etapie rozmawiamy o 10 mieszkaniach. Rozmawiamy o średnim koszcie między 80 a 200 tysiącami złotych w zależności od niezbędnych nakładów. Rozmawiamy tutaj o programie, który finansuje kompleksową modernizację tych mieszkań – odpowiedział na pytanie radnego Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Gmina Police na przygotowanie niezbędnej dokumentacji do przystąpienia do projektu potrzebuje kwoty 200 tysięcy złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.