Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Police planuje wesprzeć organizacje pozarządowe w opłatach za media

Organizacje pozarządowe, które są najemcami lokali użytkowych od Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach, borykają się w ostatnim czasie ze wzrostem opłat.

dziki w Pilchowie

na zdjęciu: Stare Miasto

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Policach Krystian Kowalewski radny Projektu Police dopytywał o możliwość zwolnienia tych organizacji z opłat przez gminę.

– Wsparcie gminy pozostaje w dalszym ciągu w zwolnieniu z czynszu najmu. Nie ma tego obowiązku wobec gminy. Zostają kwestie opłat za media. To nie jest przychód Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. ZGKiM jest jedynie pośrednim. Energia wzrosła trzykrotnie, koszty ogrzewania i tu niestety rozmawiamy, o tym, że te organizacje ponoszą konsekwencje tych podwyżek. – podkreślił Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Pisański tłumaczył, że zarówno ani gmina, ani Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie ma wpływu na rosnące koszty opłat za energię elektryczną czy ogrzewanie.

– Nie mniej burmistrz deklaruje, że jak będziemy rozmawiali o bilansie ubiegłego roku i rozmawiali o tym, na co nas stać, to będzie rozważał kwestie dotyczącą, choć częściowego wsparcia w tych opłatach. – zadeklarował Jakub Pisański. – Rozmawiamy o mediach – ogrzewanie, woda, energia elektryczna – dodał.

Krystian Kowalewski podkreślał z kolei znaczenie tych organizacji dla lokalnej społeczności, dla której funkcjonują każdego dnia.

– Cieszy mnie deklaracja, że gmina nad tym pracuje. Poczekam na konkretne informacje dotyczące wysokości ewentualnej pomocy dla tych organizacji. – powiedział Kowalewski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.