Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Podsumowanie projektu „Ziemię ratujesz, gdy śmieci segregujesz”

W filii Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach odbył się finał projektu ekologicznego „Ziemię ratujesz, gdy śmieci segregujesz”. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

Kiermasz Charytatywny

na zdjęciu: najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

Dla uczniów polickich szkół podstawowych organizatorzy przygotowali konkursy w zależności od wieku. Najmłodsi z klas I-III mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Mamy rady na odpady”, uczniowie z klas IV-VI w konkursie fotograficznym „Segregacja w obiektywie”, natomiast uczniowie z dwóch najstarszych klas w konkursie graficznym „Prawidłowa segregacja odpadów”, polegającym na stworzeniu ulotki.

Udział w wydarzeniu wziął m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach Witold Stefański, a także prezes Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej Trans-Net Adam Pacholik.

W trakcie finału konkursu zespół "Ósemeczki" zaprezentował autorskie piosenki ekologiczne, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Projekt miał za zadanie kształtowanie umiejętności i promocja selektywnej zbiórki odpadów realizowanej na terenie Gminy Police, a także kształtowanie wśród dzieci nawyków pozytywnej i trwałej postawy, świadomości i wrażliwości problemów ochrony środowiska.

Organizatorem projektu był Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.