reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Drugi spływ śladami Aleksandra Doby. Kajakarze pokonali 400 kilometrów

W minioną sobotę na przystani przy ul. Dębowej w Policach odbyło się oficjalne powitanie uczestników drugiej wyprawy kajakowej Olo – śladami Aleksandra Doby.

Drugi spływ kajakowy śladami Aleksandra Doby

na zdjęciu: uczestnicy dopłynęli do przystani w Policach

Grupa kajakarzy przepłynęła z Trójstyku do Polic, pokonując 400 kilometrów. Podobnego wyczynu w 1992 roku dokonał Aleksander Doba, płynąc wzdłuż polsko-niemieckiej granicy – Nysą Łużycką oraz Odrą.

Obie wyprawy trwały 7 dni. W tej ubiegłorocznej udział wziął syn Aleksandra Doby.

– Zimno górskiej rzeki, przeszkody hydrotechniczne, bystrza, fale, wiatr, piętno czasu... to nie był łatwy spływ. Przepłynięcie całej polsko-niemieckiej granicy wydaje się łatwe, ale tylko palcem na mapie. Powtórzenie wyczynu Olka sprzed 31 lat kosztowało nas dużo wysiłku, zarówno tego fizycznego jak i psychicznego. Ale pokonaliśmy ten nasz mały „ocean”. – czytamy na oficjalnym profilu wyprawy w mediach społecznościowych.

Kajakarzy na przystani w Policach powitali wspólnie burmistrz Polic Władysław Diakun oraz wdowa po Aleksandrze Dobie – Gabriela.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.