Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Meszkańcy ul. Nadbrzeżnej: „Powiat Policki nie robi nic, totalnie nic odnośnie remontu tej drogi”

Podczas poniedziałkowego protestu przeciwko obu wariantom przebiegu „białego” planowanej obwodnicy Polic, mieszkańcy ulicy Nadbrzeżnej wypomnieli władzom Powiatu Polickiego brak realizacji obietnicy remontu wspomnianej ulicy.

ulica Nadbrzeżna w Policach

na zdjęciu: ulica Nadbrzeżna w Policach

Mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej zgodnie podkreślali, że od kilkunastu lat nie mogą doczekać się obiecanego remontu drogi powiatowej.

– Powiat Policki nie robi nic, totalnie nic odnośnie remontu tej drogi. Jak państwo jeździcie, to widzicie, że to jest tor przeszkód. Dziura na dziurze, a to jest droga, którą jeżdżą autobusy, tiry i my mieszkańcy. – powiedziała Wioleta Staśko, mieszkanka ulicy Nadbrzeżnej w Policach.

– Remontujemy dom, położyliśmy regipsy. Nie zdążyliśmy kupić kafli, a już mamy wszystko do wymiany, bo wszystko jest popękane. Jedyne co w sprawie drogi słyszmy z Powiatu Polickiego, to to, że nie ma pieniędzy. Od kilku lat obiecują nam, że zrobią tę drogą i jakoś zrobić nie mogą. – zaznacza Wioleta Świeboda również mieszkanka ulicy Nadbrzeżnej w Policach.

Jak podkreślali zgodnie mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej, ich nie interesuje remont drogi powiatowej w Stobnie. Ich interesuje remont drogi powiatowej, którą mają pod swoimi oknami.

Jadąc ul. Nadbrzeżną, można dostrzec ustawione na drodze znaki ostrzegające przed ubytkami w drodze. Dziur jest jednak zdecydowanie więcej niż ustawionych znaków ostrzegawczych i trudno nie zgodzić się z mieszkańcami, że droga ta bardziej przypomina tor przeszkód.

Przypomnijmy, że Powiat Policki otrzymał już 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok na przebudowę ulic Nadbrzeżnej oraz Cisowej w Policach. Do realizacji inwestycji potrzeba jednak kolejnych 5 milionów złotych, których obecnie Powiat Policki nie ma.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.