reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki uruchomi pierwsze w województwie zachodniopomorskim Branżowe Centrum Umiejętności [zdjęcia]

Powiat Policki otrzymał 13 milionów złotych dofinansowania z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Ministerstwa Edukacji i Nauki na utworzenie jedynego w województwie zachodniopomorskim „Branżowego Centrum Umiejętności” w dziedzinie przemysłu chemicznego w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Powiat Policki uruchomi pierwsze w województwie zachodniopomorskim Branżowe Centrum Umiejętności

na zdjęciu: konferencja prasowa dotycząca Branżowego Centrum Umiejętności w Powiecie Polickim

– Branża chemiczna ma przed sobą przyszłość. – zauważył Andrzej Niewiński, prezes Grupy Azoty Polyolefins S.A. – Mając głód sukcesu, musimy jeszcze bardziej inwestować w przemysł chemiczny. – dodał Niewiński.

Zakres inwestycji obejmuje utworzenie i wsparcie funkcjonowania branżowego centrum umiejętności, realizującego koncepcję Centrów Doskonalenia Zawodowego. W tym celu wybudowany zostanie nowy budynek jednokondygnacyjny wraz z konieczną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu.

Branżowe Centrum Umiejętności powstanie przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

– Głównym celem projektu jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży chemicznej, poprzez utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w Policach z dziedziny przemysłu chemicznego. – powiedziała Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Partnerem branżowym projektu zostało Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, partnerem dodatkowym – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, natomiast partnerem przy realizacji projektu – Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

– Potrzebujemy pracowników ukierunkowanych i odpowiednio przygotowanych do pracy w naszej Spółce. – podkreśliła Anna Tarocińska, członek Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

W pierwszym etapie zaplanowano realizację w formule „zaprojektuj i wybuduj”, nadzór nad wykonaniem robót budowlanych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku, zakup wyposażenia pomieszczeń i pracowni, powołanie Branżowego Centrum Umiejętności i włączenie go do Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

W kolejnym etapie zrealizowane zostanie wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności, polegające m.in. na zatrudnienie pracowników, powołaniu Rady, prowadzeniu szkoleń, kursów i egzaminów, organizacji staży, a także organizacja spotkań z pracodawcami.

Trzeci i zarazem ostatni etap polegać będzie na koordynowaniu realizacji projektu, postępowaniu przetargowym, nadzorem nad inwestycją, a także zakupem niezbędnych materiałów biurowych.

Całkowita wartość projektu to ponad 15 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.