reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Strażacy odebrali zasłużone odznaczenia, awanse oraz wyróżnienia

W minioną sobotę na terenie terenu rekreacyjnego w Dobrej odbyły się obchody z okazji Powiatowego Dnia Strażaka, którego w tym roku organizatorem była Gmina Dobra oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Powiatowy Dzień Strażaka w Dobrej

na zdjęciu: strażacy odbierają odznaczenia

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego apelu, w którym udział wzięli strażacy, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

– Bądźcie dumni z mundurów, które nosicie, tak jak każdy dowódca jest dumny ze swojego zespołu po zakończonej sukcesem akcji. Niech Wasze wysiłki będą doceniane i przyjmowane z wdzięcznością ludzi, którym pomagacie. Niech każda akcja kończy się powodzeniem. – powiedział mł. bryg. Piotr Maciejczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Komendant przypomniał również najważniejsze akcje, w jakich udział brali strażacy z terenu powiatu polickiego. Wśród nich m.in. działania podjęte w trakcie katastrofy ekologicznej na Odrze, walka z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych oraz pożar lasów we Francji.

W trakcie wydarzenia wręczono również odznaczenia, awanse oraz wyróżnienia.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu ratowniczego oraz konkursu dla najmłodszych. Każdy, kto miał ochotę, mógł zapoznać się z działalnością Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie z psami ratowniczymi.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.