reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zawiązała się "grupa inicjatywna" przeciwna budowie obwodnicy Polic według przebiegu "białego"!

W ubiegłym tygodniu zawiązała się grupa inicjatywna osób, wyrażających swój sprzeciw wobec zamiaru budowy obwodnicy Polic według tzw. „białego” przebiegu.

biały przebieg Obwodnicy Polic

na zdjęciu: biały przebieg Obwodnicy Polic

Zdaniem grupy inicjatywnej, w skład której weszli Anna Tarocińska, Tomasz Tokarczyk, Marek Rożyński, Wojciech Napiórkowski, Piotr Michalski oraz Krystian Kowalewski koncepcja ta nie została przedstawiona do konsultacji lokalnych.

– Uważamy, że realizacja trasy niebieskiej jest najlepszym rozwiązaniem, które po wybudowaniu planowanego Zachodniego Obejścia Szczecina pozwoli samochodom ciężarowym omijać zarówno Police, jak i Szczecin – podkreślają zgodnie członkowie wspomnianej grupy.

Osoby te uważają, że wariant niebieski powinien był być skierowany do Banku Gospodarstwa Krajowego, a nie wariant biały.

– Do konsultacji społecznych Gmina Police przedstawiała warianty żółty i niebieski poprowadzenia drogi, która ma stanowić objazd Polic. Z informacji uzyskanej z komunikatu gminnego wynika, że miażdżąca większość opowiedziała się, za wariantem tzw. niebieskim. Gmina zwróciła się z zapytaniem do firm lokalnych o przedstawienie swojego stanowiska w sprawie wariantów drogi dojazdowej do projektowanego Zachodniego Obejścia Szczecina. Według rozmówców firmy lokalne, mające swe zaangażowanie w transporcie kołowym opowiedziały się za wariantem niebieskim, czyli na trasie od planowanego III etapu Trasy Północnej do „Węzła Police” Zachodniego Obejścia Szczecina – tłumaczą członkowie grupy inicjatywnej.

Według nich wariant niebieski omija tereny zurbanizowane, odsuwając zarówno hałas oraz spaliny.

– Dla nas wariant biały jest pomysłem wyciągniętym z kapelusza, zupełnie niezrozumiałym, a wręcz mało logicznym – mówią wprost inicjatorzy.

Jak zapewniają członkowie grupy inicjatywnej, będą analizować formalnoprawne uwarunkowania zamiaru poprowadzenia drogi w miejscu, gdzie idzie Struga Przęsocińska oraz Strumień Grzybnica.

– Uwarunkowania środowiskowe, zabezpieczenie wody dla lasu, dla zwierząt jest w dobie zmniejszających się opadów atmosferycznych niezwykle ważna – podkreślają.

Celem zawiązania inicjatywy jest realizacja przedstawionego przez Gminę wariantu niebieskiego trasy i o to też będą apelowali do władz gminnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.