reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Burmistrz Polic odwiedził wraz z dziennikarzami inwestycje gminne realizowane w Policach

W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Polic Władysława Diakuna dotycząca realizowanych inwestycji na terenie Gminy Police.

objazd inwestycji gminnych

na zdjęciu: (od lewej) naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz, burmistrz Polic Władysław Diakun, radny PO w Radzie Miejskiej Damian Walczak, radny Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI w Radzie Miejskiej Zygmunt Kołacki

Gmina Police jest w trakcie kilku kluczowych inwestycji, w tym m.in. przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury, budowy infrastruktury drogowej na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, budowy wielorodzinnego budynku z mieszkaniami komunalnymi, a także budowy infrastruktury sportowej przy ul. Roweckiego w Policach.

Koszt realizowanych inwestycji to blisko 83 miliony złotych, z czego ponad 60 milionów złotych Gmina Police pozyskała ze środków zewnętrznych – głównie rządowych.

Obecny na konferencji prasowej radny Platformy Obywatelskiej Damian Walczak podkreślił, że obiecane i zaplanowane przez burmistrza Diakuna inwestycje, są obecnie realizowane.

na zdjęciu: zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański, burmistrz Polic Władysław Diakun, radny PO Rady Miejskiej Damian Walczak

Po konferencji prasowej przedstawiciele lokalnych mediów wraz udali się na wizję lokalną prowadzonych inwestycji. W jej trakcie można było zobaczyć postęp realizowanych prac na poszczególnych placach budowy.

Kolejną istotną inwestycją na terenie Polic będzie budowa Obwodnicy Polic, która dziś jednak wywołuje sporo negatywnych emocji związanych z konkretnym jej przebiegiem. Na tę inwestycję Gmina Police otrzymała aż 245 milionów złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.