reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Pożar opon i tworzyw sztucznych w Dębostrowie

W piątek około godziny 13.00 strażacy gasili pożar poszycia lasu w miejscowości Dębostrów.

Pożar w Dębostrowie

na zdjęciu: działania gaśnicze wspomagała cysterna z wodą

Do działań skierowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Polic, strażacy ochotnicy z Tatyni, Polic oraz Trzebieży.

– Po przyjeździe zastano pożar rozwinięty w dwóch miejscach pod linią wysokiego napięcia oraz składowisko porzuconych odpadów, w tym opon i tworzyw sztucznych – mówi Piotr Tuzimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Strażacy podczas prowadzonej akcji gaśniczej, zmuszeni byli wyłączyć zasilanie elektrycznego w przewodach, w których doszło do zwarcia elektrycznego.

– Służby leśne zadysponowały samoloty dromader, które dokonały dwóch zrzutów środka gaśniczego na miejsce objęte pożarem – informuje Tuzimek.

Spaleniu uległo około 0,3 ha drzewostanu i ściółki. Akcja gaśnicza trwała około 2 godziny.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.