reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Wardacki: „Pozostajemy w kontakcie ze służbami medycznymi, otrzymaliśmy od lekarzy uspakajające wiadomości”

Grupa Azoty Police wydała komunikat w sprawie wczorajszego wypadku, do jakiego doszło na terenie polickiej fabryki. Przypomnijmy, że podczas prac na terenie zakładów doszło do zapłonu metanu. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników spółki Grupa Azoty Police Serwis. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i w Policach.

– Rodziny poszkodowanych zostały niezwłocznie powiadomione. Pozostajemy w kontakcie ze służbami medycznymi, otrzymaliśmy od lekarzy uspakajające wiadomości – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.

Do wypadku doszło w trakcie prac na instalacji polegających na odślepianiu wlotu gazu procesowego do metanizatora. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby medyczne oraz jednostka zakładowej straży pożarnej.

– Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem – zapewnia Grupa Azoty Police.

– Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro – poinformował Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Police.

Awaria nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Polic. Zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na środowisko.

– Podczas awarii zadziałały systemy bezpieczeństwa. Przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane – informuje Grupa Azoty Police.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Internauta

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.