reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Monitoring nagrał wandali na "Starej Fabryce". Trwają ich poszukiwania

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb” poszukuje sprawców dewastacji tablic informacyjnych, ustawionych na terenie ruin poniemieckiej fabryki benzyny syntetycznej „Hydrierwerke”.

Do incydentu, który został nagrany działającymi w okolicach kamerami monitoringu, doszło 15 sierpnia w godzinach wieczornych. O godz. 21:37 trzech mężczyzn wysiadło na przystanku „Tanowska – Szkoła” z autobusu linii 103. Kierując się w kierunku tzw. „Starej Fabryki” najprawdopodobniej dokonali oni zniszczeń wielu obiektów, nanosząc na nie sprayem charakterystyczne znaki. Zdewastowane zostały m.in.: przystanek autobusowy, budynek byłej fabrycznej stacji kolejowej, tablice opisujące młyn węglowy i elektrownię.

Na pozyskanym dzięki monitoringu nagraniu widać, że jeden z mężczyzn posługuje się przedmiotem przypominającym broń, co może mieć związek ze znalezieniem w okolicach byłego liceum prywatnego padłego dzika.

Za pomoc w ustaleniu personaliów tych osób została wyznaczona nagroda w wysokości 500 złotych.

Autor: Jakub Siusta, Foto: SPZP "Skarb"

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.