reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Mniej uczniów w nowym roku szkolnym w polickich placówkach edukacyjnych

2 866 uczniów będzie uczęszczało do gminnych placówek edukacyjnych. W roku ubiegłym było ich 3 239.

– Ubytek liczby uczniów spowodowany jest przede wszystkim brakiem klas gimnazjalnych – powiedział Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach.

Mniejsza liczba uczniów wpłynie na poprawę ich warunków w polickich placówkach edukacyjnych.

Od 1 września – 352 uczniów rozpocznie naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. To o 30 dzieci więcej niż miało to miejsce przed rokiem.

Okres wakacji to czas remontów w placówkach edukacyjnych. Malowanie klas, ich wygłuszanie to tylko część rzeczy, jakie udało się zrobić.

– W tym roku w okresie wakacyjnym wygłuszyliśmy kolejne sześć klas w polickich szkołach – powiedział Witold Stefański.

Kolejnym ważnym elementem poprawy komfortu uczniów w szkołach jest obniżanie temperatury w okresie letnim w placówkach poprzez zastosowanie specjalnych folii na oknach.

Rok szkolny 2019/20 zainauguruje 2 września.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.