reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Resztki jedzenia i zdechłe ryby pod ogrodzeniem stadionu Rybaka Trzebież! Komu przeszkadza działalność trzebieskiego klubu?

Na stadionie Rybaka w Trzebieży nieznany sprawca regularnie podrzuca zdechłe ryby i resztki jedzenia, które wabią tym samym dziką zwierzynę. O sprawie rozmawialiśmy z prezes trzebieskiego klubu Tomaszem Łapką.

Ktoś podrzuca resztki jedzenia pod obiekt Rybaka Trzebież

na zdjęciu: pod ogrodzenie wyrzucane są resztki jedzenia, resztki zdechłych ryb

– Przed zamontowaniem ogrodzenia podrzucanie resztek zdechłych ryb doprowadziło do całkowitego zniszczenia płyty boiska – mówi Tomasz Łapko, prezes Rybaka Trzebież. – Nasze problemy zaczęły się jeszcze w 2019 roku, kiedy reaktywowaliśmy klub – dodaje.

Jak przyznaje Tomasz Łapko, trzebieskie boisko było wówczas ogólnodostępne, a stan samego ogrodzenia pozostawiał wiele do życzenia.

– Wystarczyło wysypać odpady na płycie boiska i pozostawić otwartą furtkę, przez którą wchodziła dzika zwierzyna i ryła boisko – tłumaczy Łapko.

Działacz Rybaka Trzebież przekonywali władze gminy oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach do zainstalowania ogrodzenia, które pozwoliłoby na uniknięcie podobnych szkód w przyszłości.

– Cały czas ktoś jednak nie daje za wygraną i w dalszym ciągu prowokuje dziki do aktywności na terenie naszego obiektu – zauważa prezes Rybaka Trzebież.

Z uwagi na tego rodzaju praktyki obiekt musi być obecnie zamykany na klucz. Z boiska można korzystać jedynie, podczas treningów trzebieskiego klubu lub w obecności pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Tomasz Łapko

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.