reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Ognisko ASF w Przęsocinie! Obowiązuje różowa strefa ASF

W jednym z gospodarstw na terenie Przęsocina, w którym utrzymywano łącznie 6 świń (tuczniki), wykryto ognisko choroby ASF. Wprowadzono strefę różową ograniczeń, obejmującą okolicę, w których potwierdzono przypadki choroby.

Ognisko ASF w Przęsocinie

na zdjęciu: Ognisko ASF w Przęsocinie jest 26 wykrytym w tym roku w Polsce

Jak podkreśla Główny Lekarz Weterynarii — jest to pierwsze ognisko na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. PIWet – PIB w Puławach wyznaczono w tym roku w Polsce 26 ognisk ASF. Ognisko ASF na terenie Przęsocina jest piątym wykrytym w tym miesiącu na terenie kraju.

Inspekcja Weterynaryjna wdraża wszystkie środki związane z likwidacją choroby, w tym m.in. zabicie i utylizację świń, oczyszczanie i dezynfekcję, prowadzenie dochodzenia epidemiologicznego zgodnie z procedurami wynikającymi z rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2020/687.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.