reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Łódź zatonęła na wodach Zalewu Szczecińskiego! Ratownicy SAR uratowali obywatela Niemiec

W czwartek, 19 października o godzinie 20:18 inspektor operacyjny w Morskim Pomocniczym Centrum Koordynacyjnym w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od Państwowej Straży Pożarnej z Polic o łodzi z awarią silnika, która znajduje się na wodach Zalewu Szczecińskiego w rejonie Nowego Warpna.

łódź ratownicza SAR

na zdjęciu: łódź ratownicza SAR

Na jej pokładzie znajdował się obywatel niemiecki, który z relacji przekazanej przez strażaków był mocno spanikowany. Na pomoc poszkodowanemu wypłynęła załoga statku ratowniczego Monsun z Trzebieży.

– Po dotarciu w rejon zdarzenia ratownicy nie odnaleźli poszukiwanej łodzi, ponieważ ta zatonęła, natomiast mężczyzna potrzebujący pomocy ostatkiem sił utrzymywał się nad wodą na bojce znakowej od sieci rybackich – informuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Obywatel Niemiec, który był mocno wychłodzony, został wyciągnięty z wody na Monsuna, zabezpieczony i przetransportowany na ląd. Na nabrzeżu na poszkodowanego mężczyznę czekał już przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu został on przekazany.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.