reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Rondo w Wołczkowie będzie nosiło imię Psa Ratownika

Decyzją radnych Rady Gminy Dobra rondo w Wołczkowie będzie nosić nazwę „Rondo Psa Ratownika”. Za przyjęciem stosownej uchwały zagłosowało 19 radnych, dwoje wstrzymało się od głosu.

cmentarz komunalny w Dobrej

na zdjęciu: rondo w Wołczkowie im. Psa Ratownika

O nadania nazwy rondu wnioskowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie, która chciała w ten sposób upamiętnić pracę psów ratowniczych, które wykorzystywane są m.in. do poszukiwania osób zaginionych. Wcześniej pozytywną opinię w sprawie nadania imienia rondu w Wołczkowie wyraziła rada sołecka.

W Wołczkowie nieopodal wspomnianego ronda zlokalizowana jest siedziba GPR OSP Wołczkowo – Zachodniopomorskie Psy Ratownicze.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Wołczkowa angażowana jest w rozmaite akcje inicjowane przez policję oraz pozostałe służby z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.