Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Trwa protest pod Urzędem Miejskim! Burmistrz informuje o trwających rozmowach

Pod Urzędem Miejskim w Policach trwa protest mieszkańców Pilchowa, którzy chcą, aby ich filialna szkoła podstawowa została przekształcona w samodzielną, 8-klasową szkołę. Miejsce demonstracji jest nieprzypadkowe, bowiem aktualnie trwają obrady sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował, że trwają rozmowy z Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty w tej sprawie.

Ostatnie spotkanie odbyło się 25 października, a uczestniczył w nim m.in. burmistrza Polic Władysław Diakun oraz Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

– W trakcie blisko 2-godzinnego spotkania poruszyliśmy sporo tematów w tym temacie – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic. – Apeluję do opozycji, aby nam nie przeszkadzała, to jest problem lokalny i nie ma potrzeby go upolityczniać – zaapelował burmistrz Diakun.

– Przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej wraz z burmistrzem Polic wyszliśmy do protestujących rodziców i złożyliśmy deklarację spotkania się z nimi – powiedział Grzegorz Ufniarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

Jak zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej, rodzice przystali na taką propozycję. Swojego protestu nie zawiesili i w dalszym ciągu będą domagać się swoich postulatów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda